Hale sportowe w Ciechanowie otwarte od poniedziałku

-W poniedziałek 18 maja do treningów powrócą sportowcy trenujący w dwóch miejskich obiektach sportowych. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia dwie hale sportowe – przy ul. 17 Stycznia i przy ul. Kraszewskiego – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.

Od poniedziałku treningi wznowią kluby piłki ręcznej, podnoszenia ciężarów, taekwondo i siatkówki. Zajęcia w dwóch miejskich halach sportowych będą odbywały się w nowym reżimie sanitarnym i organizacyjnym. W hali przy ul. 17 Stycznia jednocześnie na treningu przebywać będzie mogło 25 osób i trener. W hali przy ul. Kraszewskiego – 12 osób i trener.

-Zajęcia sportowe będą mogły być realizowane wyłącznie w wyznaczonych godzinach, z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i organizacyjnych wynikających z decyzji rządu. Na ten moment zaplecze techniczne (w tym szatnie i natryski) nie będzie dostępne. Urządzenia sportowe i sprzęt będą dezynfekowane po zakończeniu zajęć każdej z grup, podobnie toalety. W obiektach sportowych dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk – informuje Paulina Rybczyńska.

Przypomnijmy, że od 4 maja zniesiona została część ograniczeń – na zmienionych zasadach otwarte zostały obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, w tym bieżnie i boiska sportowe przy szkołach publicznych. Obecnie może na nich przebywać maksymalnie 6 osób jednocześnie oraz i trener. Od 18 maja zwiększa się ilość zawodników, którzy będą mogli trenować jednocześnie na boiskach otwartych – będzie to 22 osób, nie licząc trenera.

– Nadal obowiązuje zakaz korzystania z miejskich placów zabaw – przypomina pani rzecznik.

Fot. UM Ciechanów