Henryk Kowalczyk nowym ministrem rolnictwa i wicepremierem. Zmiany w rządzie

Henryk Kowalczyk to poseł Prawa i Sprawiedliwości, ostatni wojewoda ciechanowski, były wójt gminy Winnica w powiecie pułtuskim, gdzie mieszka.

Henryk Kowalczyk był już wcześniej m.in. ministrem rolnictwa i ministrem środowiska. Dotychczasowy szef sejmowej Komisji Finansów.

– Proszę Państwa! Już dziś o godzinie 17:00 na mój wniosek Prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Zmiany te są podyktowane nowymi wyzwaniami, które stoją przed polskim rządem i umożliwią lepsze jego funkcjonowanie oraz realizację ambitnych zadań, które sobie wyznaczyliśmy.

Zmiany przedstawiają się następująco: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – ministra Grzegorza Pudę zastąpi pan Henryk Kowalczyk w randze wicepremiera; minister Grzegorz Puda zostanie powołany na stanowisko szefa Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej; w Ministerstwo Klimatu i Środowiska ministra Michała Kurtykę zastąpi pani Anna Moskwa, nowo wydzielone z Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Ministerstwo Sportu i Turystyki obejmie Poseł Kamil Bortniczuk. Pan Piotr Nowak zostanie powołany na szefa Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii – poinformował dzisiaj po południu w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Fot. FB/Henryk Kowalczyk (w środku)