I znów: uszkodzone dachy, połamane drzewa

Silny wiatr wiejący w środę wieczorem i w nocy ze środy na czwartek już tradycyjnie przysporzył wiele pracy strażakom. Według zapisów stacji meteo znajdującej się na ciechanowskim Urzędzie Miasta – najsilniej zawiało o 3.55 – 61 km na godzinę.

Strażacy w powiecie ciechanowskim po nocnej wichurze interweniowali do godz. 8.  trzy razy. – Uszkodzony dach na budynku gospodarczym w miejscowości Radomka i dwa drzewa na drodze powiatowej w miejscowościach Strzelnia i Soboklęszcz – poinformował nas dzisiaj rano kpt. Damian Kołpaczyński, oficer prasowy KP PSP w Ciechanowie.

W powiecie mławskim do godz. 8. strażackich interwencji było osiem. – Pięciokrotnie drzewa na drogach, dwa częściowo zerwane poszycia na dachu domów w miejscowościach Zgliczyn Glinki i Zawady i jedno częściowo zerwane poszycie dachu na budynku gospodarczym w miejscowości Strzegowo. W przypadku działań związanych z zabezpieczaniem dachów interwencje nadal trwają – poinformował oficer prasowy KPP w Mławie st. kpt. Jacek Dryll.

Sporo pracy mieli (i mają) także energetycy: Energa Operator informuje m.in., że do 13.15 prądu nie będzie na ul. Sońskiej w Ciechanowie i Mieszkach – Bardonkach w gminie Ciechanów.

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa silny wiatr utrzyma się co najmniej jeszcze dzisiaj do wieczora.

red