Idzie wiosna, zimie już dziękujemy

Żurawie w Rutkach, skowronki w Gąskach, krety w Opinogórze – idzie wiosna. Ostatni weekend przyniósł nam chyba już definitywne pożegnanie z zimą, choć do początku kalendarzowej wiosny pozostał jeszcze ponad tydzień.

         Z zimowisk przylatują pierwsze ptaki – w ostatnią sobotę klangor żurawi od lat gniazdujących w okolicy Rutek niósł się daleko nad całą okolicą. W Opinogórze krety zryły połowę tamtejszego boiska piłkarskiego. W opinogórskim parku wrony zaciekle walczyły o najlepsze miejsca do gniazdowania.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=eDW2kti7Gf4′]

Na drogach i ulicach zaroiło się od rowerzystów i motocyklistów. Na treningu widzieliśmy m.in. kolarzy ciechanowskiego Juranda. Ze słonecznej pogody licznie korzystali spacerowicze, m.in. w opinogórskim parku Muzeum Romantyzmu.

W sobotę ruszyliśmy do porządkowania przydomowych ogródków. Zapłonęły zeschłe liście i wysuszone badyle. Do roboty wzięły się służby miejskie. – Oddział Zieleni Miejskiej na zlecenie Urzędu Miasta przycina drzewa i krzewy w pasach dróg oraz na miejskich placach i skwerach. Stare, kruche topole w parku Marii Konopnickiej zastąpią młode buki. Trwa porządkowanie miejskiej działki położonej w sąsiedztwie ul. Augustiańskiej. Ktoś wywiózł tam stare meble, betonowe bloki i inne śmieci. Na oczyszczoną działkę w przyszłym roku będzie zwożony śnieg z ulic – przeczytaliśmy na www.um.ciechanow.pl.

a