Jagodziński za Pikusa, Bayer za Jagodzińskiego

We wtorek 14 czerwca na emeryturę odszedł prezes ciechanowskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Tadeusz Pikus i tak jak przewidywaliśmy na początku maja – dzień później zastąpił go wiceprzewodniczący Rady Miasta Wojciech Jagodziński.

“Nasz informator twierdzi, że jednym z najbardziej prawdopodobnych kandydatów na opuszczone przez Pikusa stanowisko jest Wojciech Jagodziński, wiceprzewodniczący Rady Miasta, kierownik w Zakładzie Komunikacji Miejskiej. – Nie komentuję tych doniesień – oznajmił nam krótko. – Mam jeszcze wiele do zrobienia w ciechanowskim samorządzie”. – napisaliśmy 6 maja.

Urząd Miasta poinformował właśnie, że: “Zarządy miejskich spółek pozostały bez zmian, z wyjątkiem PUK, którego prezes Tadeusz Pikus odszedł na emeryturę. 15 czerwca stanowisko prezesa tej spółki objął wybrany przez radę nadzorczą Wojciech Jagodziński”.

Dotychczas Wojciech Jagodziński (51-letni politolog, absolwent pułtuskiej Akademii Humanistycznej) był kierownikiem w Zakładzie Komunikacji Miejskiej. Jest liderem Ciechanowskiej Wspólnoty Samorządowej, związany z NSZZ “Solidarność”, a w przeszłości z Akcją Wyborczą Solidarność. Radny miejski, wiceprzewodniczący Rady, po powołaniu na stanowisko prezesa PUK-u, będzie musiał zrezygnować z mandatu. Wszystko wskazuje na to, że w Radzie Miasta zastąpi go były radny, przedsiębiorca Andrzej Bayer, który w ostatnich wyborach samorządowych zajął drugie miejsce za Jagodzińskim na liście CWS.

Jeśli natomiast stanowisko wiceszefa Rady Miasta pozostanie przypisane do Wspólnoty będącej w koalicji z PO i PSL, to najpewniej obejmie je doświadczony radny wielu kadencji Andrzej Czyżewski – w przeszłości m.in. wiceprezydent Ciechanowa.

msz