Jak uratować dwór? Kolejne spotkanie w Koźniewie Wielkim

Kolejna narada w sprawie przyszłości zabytkowego dworu w Koźniewie Wielkim, gmina Sońsk. Mamy nadzieję, że lada moment pojawią się konkrety.

Jak poinformował Urząd Gminy Sońsk – w poniedziałek (28 października) w Koźniewie Wielkim spotkali się: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak, wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Konrad Wojnarowski oraz przewodniczący Rady Gminy Sońsk Waldemar Gebert, którzy omawiali koncepcję ratowania tego cennego zabytku.

– Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie można dopuścić do tego, by już mocno nadwyrężony przez czas dwór oraz jego otoczenie uległy dalszej degradacji. Przy tak dużych inwestycjach musi być współpraca na wszystkich szczeblach samorządu – i takie deklaracje współpracy padły podczas spotkania, dlatego jest duża szansa na to, by nasz zabytek stał się wizytówką nie tylko gminy i powiatu, ale służył społeczności całego Mazowsza – informuje UG Sońsk.

Reprezentanci społeczności Koźniewa Wielkiego – radny Wiesław Piotrowicz i sołtys Irena Konop oprowadzili gości po całej ponad 4,5 hektarowej działce okraszając wędrówkę bogatą historią obiektu.

Fot. Urząd Gminy Sońsk