Jechał na “dwóch gazach”. Uderzył w słup energetyczny

Do trzech lat więzienia grozi 42-letniemu mieszkańcowi powiatu przasnyskiego, który we Wierzbowie, gm. Opinogóra Górna, powiat ciechanowski, uderzył oplem w słup energetyczny. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. – Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach – ostrzega asp. Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę (27 stycznia). – Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruch Drogowego zastali kierowcę opla, świadka zdarzenia oraz załogę Straży Pożarnej, która udzielała pierwszej pomocy sprawcy zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 42-letni kierujący oplem, mieszkaniec powiatu przasnyskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało prawie 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście 42-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd został odholowany na strzeżony parking – relacjonuje pani rzecznik.

– Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-letniemu mieszkańcowi powiatu przasnyskiego zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Odpowie on również za spowodowanie kolizji drogowej – informuje asp. Magda Zarembska.

– Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możemy wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Alkohol prowadzi do zmniejszenia szybkości reakcji, ograniczenia pola widzenia, błędnej oceny odległości i szybkości, błędnej oceny własnych możliwości, znacznego obniżenia koncentracji, rozproszenia uwagi oraz senności. Konsekwencje zachowania pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego – apeluje pani aspirant.

red