– Kierująca fordem zwróciła uwagę świadka, ponieważ w nocy jechała bez świateł, a tor jej jazdy wskazywał, że może być pijana. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 53-letnia obywatelka Ukrainy miała prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem – informuje asp. Magda Sakowska, oficer prasowy komendanta powiatowego Policji w Ciechanowie.
– W minioną sobotę (6 września) około godz. 23.50 dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od świadka, że ul. Mleczarską w Ciechanowie kierująca fordem jedzie „wężykiem” bez świateł. We wskazany rejon natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującej fordem. Okazało się, że 53-letnia obywatelka Ukrainy miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu – relacjonuje pani rzecznik. – Kobieta została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Ford został odholowany na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem na minimum 3 lata oraz grzywna do 60 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
red
Fot. KPP w Ciechanowie/FB


