Dekret o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 5 czerwca wydał Biskup Płocki Szymon Stułkowski. Został on odczytany wiernym podczas dzisiejszych (niedziela, 31 maja) Mszy św.
– Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, mając na względzie kan. 1250 i kan. 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym, w myśl kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 5 czerwca 2026 r. (piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) wiernym Diecezji Płockiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji Płockiej – zarządził ks. Biskup. – Zachęcam jednocześnie wszystkich korzystających z dyspensy do zastąpienia obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
red
Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne


