Jest śledztwo po tragicznym wypadku w Woli Pawłowskiej

Ciechanowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w Woli Pawłowskiej, w którym zginęły trzy osoby. Do badania pobrano krew kierowcy audi Q5, które roztrzaskało się na przydrożnym drzewie.

Dzisiaj rano otrzymaliśmy oficjalną informację policyjną dotyczącą tej tragedii. – 40-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu łukowskiego, kierując pojazdem marki audi Q5 prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy i na łuku drogi zjechał na prawe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca oraz pasażer siedzący z przodu pojazdu, 34-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Pasażerka pojazdu, siedząca z tyłu 30-letnia kobieta, mieszkanka powiatu mławskiego, z ciężkimi obrażeniami została przewieziona do szpitala, gdzie w trakcie czynności ratunkowych zmarła. Na miejscu policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie – poinformowała podkom. Bożena Kuklak z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Jak się dowiedzieliśmy – prowadzący śledztwo ustalili, kto prowadził samochód, bo obydwaj mężczyźni w wyniku ogromnej siły uderzenia w drzewo zostali zakleszczeni na swoich miejscach.

Art. 117 par. 2 Kodeksu Karnego mówi: “Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. W tym przypadku, z uwagi na śmierć kierowcy śledztwo zakończy się umorzeniem.

Akcja na miejscu trwała pięć godzin. Wzięły w niej udział cztery zastępy strażackie.

Red
Fot. FB OSP KSRG Rydzewo