Joanna Potocka-Rak. Kobieta, która pokonała Krystynę Jandę i Hannę Gronkiewicz-Waltz

Starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak zajęła drugie miejsce w plebiscycie na najbardziej wpływową kobietę Mazowsza zorganizowanym przez redakcje “Polska Times”, “Echo Dnia” oraz “Tygodnika Ostrołęckiego”. Zwyciężyła Joanna Bala – dyrektor mazowieckiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Na zwyciężczynię oddano 4270 głosów, a na starostę Joannę Potocką-Rak – 3864. Trzecie miejsce i 3291 głosów zdobyła Anna Auksel-Sekutowicz, radna Warszawy i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej.

Warto podkreślić, że na dalekich miejscach w plebiscycie uplasowały się np.: wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska i znana aktorka Krystyna Janda (24 miejsce ex aequo – z 5 pkt), a także żona prezydenta Warszawy Małgorzata Trzaskowska i tenisistka, tryumfatorka ostatniego French Open Iga Świątek (34 miejsce, po 1 pkt).

Żaden głos nie padł m.in. na: aktorkę i dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu Małgorzatę Potocką, posłankę Joannę Lichocką, wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę Błońską, publicystkę Monikę Jaruzelską, byłą prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz -Waltz, pisarkę Sylwię Chutnik.

KOMENTARZ:

Starosta Joanna Potocka-Rak dla ciechtivi.pl:

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, za oddane głosy w plebiscycie – Stu wpływowych kobiet z naszego regionu, ułożonym przez Kolegium Redakcyjne “Polska Times” i “Echa Dnia” oraz “Tygodnika Ostrołęckiego”. Znalezienie się w gronie tak wyjątkowych kobiet, które od lat angażują się w życie społeczne, gospodarcze, kulturalne czy polityczne, było ogromnym wyróżnieniem, a miejsce na podium to potwierdzenie, że nasza praca jest zauważana i dobrze oceniana nie tylko lokalnie. Bardzo dziękuję Panu Wicestaroście i wszystkim Kierownikom i Pracownikom Starostwa Powiatowego w Ciechanowie oraz Kierownikom i Pracownikom Jednostek Organizacyjnych. To po prostu bardzo dobra ocena, także Waszej pracy. Jeszcze raz dziękuję.

red

Fot. Polska Times