Jurand przed nowym sezonem

Szczypiorniści pierwszoligowego Juranda Ciechanów wznawiają dzisiaj (poniedziałek, 3 sierpnia) treningi przed nowym sezonem.  Zagrają w nim w nowym składzie: z Patrykiem Dębcem, bez Damiana Zjadewicza.

– Zespół będzie trenował na miejskich obiektach sportowych – informuje Krzysztof Podliński z Juranda Ciechanów.  – Zawodnicy Juranda pod wodzą nowego trenera Dariusza Molskiego będą trenować sześć razy w tygodniu – od poniedziałku do soboty. Tradycyjnie zajęcia będą się odbywały na hali MOSiR, nowością będą treningi na miejskich kompleksach sportowych. Inaugurację nowego sezonu zaplanowano 19 września. Jurand Ciechanów zagra u siebie z MKS-em Wieluń.

Sparingi:

20.08 – Mazur Sierpc (dom)
26.08 – AZS UW Warszawa (dom)
29.08 – Turniej w Warszawie
03.09 – Mazur Sierpc (wyjazd)
05.09 – Turniej w Kwidzynie
09.09 – KPR Legionowo (wyjazd)

– Przynajmniej do końca roku w Jurandzie Ciechanów zostaje Patryk Dębiec, z drużyną pożegnał się Damian Zjadewicz – relacjonuje Krzysztof Podliński. – Najlepszy strzelec zostaje w Ciechanowie. Patryk Dębiec w zeszłym sezonie zdobył na parkietach 1 ligi piłki ręcznej 112 bramek, czym wzbudził zainteresowanie klubów z Superligi. – Większość zawodników zostaje, jesteśmy po podpisaniu kontraktów. Nie ukrywam, że najtrudniej było z naszym najlepszym zawodnikiem Patrykiem Dębcem, ale udało się dojść do porozumienia z jego menadżerem. Na pewno do końca roku u nas zostaje – powiedział Piotr Serbista, prezes Juranda Ciechanów.

Do zespołu dołączyli bracia Marcin i Mariusz Smolarek. Prawdopodobnie Juranda zasilą jeszcze dwaj nowi rozgrywający. Z klubu odeszli Damian Zjadewicz, Michał Królikowski i Igor Stępkowski.

Bramkarze: Adam Mirzejewski, Damian Skowroński

Rozgrywający: Patryk Dębiec, Sebastian Dobrzyniecki, Marcin Smolarek, Damian Tobolski, Dominik Staniszewski, Piotr Wiszowaty, Dawid Potępa, Andrzej Kosik, Hubert Malinowski

Skrzydłowi: Piotr Ruszkowski, Bartosz Smoliński, Mariusz Smolarek, Krzysztof Szuba, Jakub Tokarski, Damian Rutkowski, Mariusz Balcerzak

Obrotowi: Sławomir Dmowski, Mariusz Olszewski

Trener: Dariusz Molski

Kierownik drużyny: Zenon Lewandowski

Fot. Jurand Ciechanów