Już w sobotę happening Szlachetnej Paczki

W sobotę (17 listopada) happeningiem w Galerii Mrówka wystartuje tegoroczna edycja ciechanowskiej Szlachetnej Paczki.
O akcji dla ciechtivi.pl mówi Katarzyna Kozłowska – znana ciechanowska dziennikarska radiowa, wolontariusz/specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki.
[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=RUXS1BUVdNU’]
Już nas widać i słychać

W tym roku przygodę z PACZKĄ rozpoczęło 34 superW. Nie straszna im praca na wysokich obrotach i widać lubią współpracować z ludźmi i im pomagać. Do 17 listopada chcą dotrzeć do 45 rodzin w regionie, które niejednokrotnie, na co dzień borykają się z biedą, często niezawinioną. Z pewnością superW będą najbardziej zajętymi wolontariuszami w Ciechanowie aż do finału akcji który odbędzie się w weekend 8-9 grudnia 2012r.
Jak pomagają?

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej i konkretnej pomocy najbardziej potrzebującym. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Krótką historię inajważniejsze potrzeby rodzin wolontariusze umieszczają w bazie na www.szlachetnapaczka.pl. Ostatni etap polega na pozyskaniu darczyńców, którzy wybranej przez siebie rodzinie organizują konkretną pomoc. Tylko w ubiegłym roku ok. 150 paczek trafiło do 23 najbardziej potrzebujących rodzin z terenu Ciechanowa. W Polsce obdarowano ponad 12 tys. najbiedniejszych rodzin.
Kto może zrobić PACZKĘ i jak ją zrobić?
Paczkę można przygotować indywidualnie lub ze znajomymi. Może to zrobić każdy urząd, instytucja, firma, czy nawet szkoła. Na każdym etapie przygotowywania paczki można kontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się daną rodziną. Może on udzielić wskazówek i odpowiedzieć na pytania, jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości związane z przygotowaniem paczki. Żywność, środki chemiczne, odzież, obuwie, artykuły szkolne, sprzęt AGD i RTV to tylko niektóre rzeczy, jakie otrzymali potrzebujący z Ciechanowa i okolic w zeszłym roku. Anonimowa baza z rodzinami rusza 17 listopada na www.szlachetnapaczka.pl. Pamiętaj!!! Dla nas darczyńca to ktoś, kto do PACZKI wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce.

Napisz do nas: szlachetna.paczka.ciechanow@onet.pl

Zespół Szlachetnej Paczki w Ciechanowie

Marzena Lentowszczyk – koordynator regionalny Szlachetnej Paczki
e-mail: mlentowszczyk@gmail.com
tel.: 509 103 085

Maciek Kowaliński – lider rejonu Ciechanów
e-mail: maciek.kowalinski@wp.pl
tel.: 664 040 847

Kasia Kozłowska – wolontariusz/specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki
e-mail: katarzynakozlowska@onet.eu
tel.: 506 451 292