Kajakarze będą sprzątali Łydynię

Szklane i plastikowe butelki, puszki, kartony, styropiany, plastikowe i tekturowe opakowania po żywności, torebki foliowe, a nawet… ubrania, tablica rejestracyjna, wózki dziecięce, miejski kosz na śmieci z fundamentem, opony samochodowe, metalowe i plastikowe odpady… Niestety, te wszystkie śmieci znajdują się w naszej Łydyni…

Informowałem Was o moim pomyśle, który zakłada utworzenie specjalnego spływu, podczas którego chętni kajakarze będą mogli sprzątnąć naszą Łydynię i z przyjemnością mogę potwierdzić, że taki spływ odbędzie się 21 września o godzinie 12.00 przy okazji akcji „Sprzątanie świata” w Ciechanowie. Trasa spływu jest dokładnie taka sama, jak dotychczas – od ul. Rybnej do mostu przy ul. Augustiańskiej.

Konieczna jest rejestracja. Polecam zapisy drogą elektroniczną: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdWOfkqydDXxipV1Q…/viewform (przy propozycji obszaru do sprzątania należy wpisać „Łydynia – spływ kajakowy”).

Szczegółowe informacje dotyczące akcji „Sprzątanie świata” pod tym linkiem: https://www.umciechanow.pl/…/Sprzatanie-swiata-mi…/idn:6196…

Dbanie o środowisko to wyraz troski o wspólne dobro i przejaw lokalnego patriotyzmu. Niestety, wielu z nas o tym zapomina i śmieci we własnym gnieździe.

Paweł Malinowski

Fot. FB/Kajaki na Łydyni