Kandydat Konfederacji: brońmy też naszego dobrobytu

Marek Tucholski, kandydat Konfederacji do Parlamentu Europejskiego zorganizował konferencję prasową przed Zamkiem Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. 

Kandydat opowiedział się za wzmocnieniem niezależności Polski w relacjach z Komisją Europejską. Skrytykował Europejski Zielony Ład, podając przykłady niekorzystnego oddziaływania polityki klimatycznej Unii Europejskiej na gospodarkę Polski. – W 2022 roku Polska zapłaciła 30 miliardów złotych podatku ETS. To koszt wykupu uprawnień do emisji CO2. Od 2027 roku wchodzi ETS2, który uderzy w posiadaczy aut spalinowych, i który uderzy w ludzi, którzy ogrzewają swój dom za pomocą paliw kopalnych. Ten koszt szacuje się na 25 miliardów złotych rocznie – stwierdził. Powiedział również o dyrektywie EPBD, która wymusi remonty klimatyczne domów i mieszkań, a jej koszt szacuje się w przypadku Polski na 1,5 biliona złotych – Jak w takich warunkach ma się rozwijać nasza gospodarka? – pytał.

Skrytykował również PiS. – Prawo i Sprawiedliwość, które rządziło przez 8 lat, nie zatrzymało Zielonego Ładu. Co więcej, premier Morawiecki nie skorzystał w 2019 roku z szansy, żeby zawetować Zielony Ład, a dzisiaj mówią to samo, co my. To są hipokryci. Nie dajmy się oszukać i brońmy nie tylko suwerenności i niepodległości Polski, ale brońmy też naszego dobrobytu. Tucholski skrytykował również pakt migracyjny, który wymusi na Polsce przyjmowanie nielegalnych imigrantów. Oznajmił, że należy odrzucić Zielony Ład, pakiet klimatyczny, powstrzymać szaleństwo Unii Europejskiej i wrócić na szybką ścieżkę rozwoju Polski i Europy.

Konfederacja wystawia kandydatów do Parlamentu Europejskiego we wszystkich okręgach. Idzie do wyborów pod hasłem: “Chcemy żyć normalnie”. Marek Tucholski kandyduje z 2. miejsca w okręgu wyborczym nr 5 obejmującym województwo mazowieckie oprócz Warszawy i powiatów okołowarszawskich.

red

Fot. Archiwum Marka Tucholskiego