Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła 60 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w samochodzie dostawczym. Kierowcą pojazdu był 53-letni obywatel Armenii.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie w zatrzymanym do kontroli samochodzie dostawczym, na autostradzie A2 w pow. mińskim, znaleźli 60 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kierowca, 53-letni Armeńczyk, był już zatrzymywany za przewóz nielegalnych wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania kierowcy i pasażera samochodu. W pojeździe zaparkowanym przy bloku, w którym mieszkał 19-letni pasażer kontrolowanego samochodu, znaleziono jeszcze 127 paczek papierosów. Łącznie zabezpieczono ponad 1,2 mln sztuk nielegalnych papierosów, o wartości rynkowej ponad 1 mln zł.

Za sprowadzanie, magazynowanie i dalszą dystrybucję wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.
Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
Fot. KAS


