Katecheza z cyklu „Wiara nie jest dla głupców”

                        W niedzielę 6 marca  o godz. 19. w Kościele Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się kolejna katecheza z cyklu „Wiara nie jest dla głupców”.

Spotkania są połączeniem wykładu, prezentacji multimedialnej oraz panelu dyskusyjnego. Poruszamy się na styku wiary i nauki oraz ewentualnych możliwości uzgodnienia tych stanowisk. Temat katechezy: Antykoncepcja czy szklanka wody, czyli kultura próżności czy naiwności?

„Wśród uporczywie powtarzanych pseudo-rozsądkowych tez wybrzmiewa ta wedle, której życie seksualne powinno być ”uporządkowane” chemicznie. Z nieskrywaną drwiną przytacza się alternatywne „nic” bądź też ośmiesza kontrargumenty stawiając zarzut braku podstaw naukowych dla prezentowanych metod naturalnych. Spróbujemy przyjrzeć się tym specyfikom i metodom – bez marketingowych haseł i naiwnych iluzji obu stron” (Piotr Wyszomirski – psycholog i neuroterapeuta).lekarz, profesor ginekologii i położnictwa, od maja 2004 roku Dyrektor Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Świętej Rodziny w Warszawie. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. W latach 1992-2002 kierownik Kliniki Położniczo-Ginekologicznej Instytutu Matki i Dziecka. Członek Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk. Propagator naprotechnologii w Polsce. Zadeklarowany przeciwnik dokonywania aborcji u kobiet.Katecheza jest spotkaniem otwartym.

Gościem spotkania będzie prof. Bogdan Chazan –

Serdecznie zapraszamy