Kierowca na “gazie”, auto bez badań i ubezpieczenia

Ciechanowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 23-letni mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w środę (17 listopada) ok. 23. na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie. Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego bmw  23-letniego mieszkańca Ciechanowa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 0,6 promila. Dodatkowo policjanci ustalili, że samochód nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

– Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują. Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie! – apeluje oficer prasowy KPP w Ciechanowie kom. Jolanta Bym.

Red

Fot. KPP Ciechanów