Kierowca ranny, wielka jajecznica w przydrożnym rowie

Mławscy policjanci prowadzą czynności w sprawie sobotniego (4 lutego) wypadku w gminie Strzegowo, w którym ranny został kierowca samochodu ciężarowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, który wywrócił się na bok i wpadł do rowu. Ranny został przewieziony do szpitala w Ciechanowie. Był trzeźwy.

– Do wypadku doszło w sobotę rano, na drodze Breginie – Rydzyn Szlachecki. Jak wynika z ustaleń policjantów, pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem ciężarowym z ładunkiem jaj wylęgowych, na łuku drogi zjechał na pobocze, tracąc panowanie nad pojazdem. Następnie doszło do wywrócenia się pojazdu, który sunąc na boku po jezdni, wjechał do rowu, uderzając skrzynią ładunkową w drzewo.  Kierowca, 32-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Ciechanowie. Trwają szczegółowe ustalenia przyczyn wypadku, postępowanie prowadzi mławska komenda Policji – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. sztab. Anna Pawłowska.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Nocne przymrozki mogą powodować miejscowe oblodzenia. Chwila nieuwagi lub niedostosowanie prędkości, mogą doprowadzić do wypadku. 

red

Fot. KPP Mława