Kierowcy, uważajcie na drogach

W ostatnie dni ciechanowska drogówka ma pełne ręce roboty: kolizje i wypadki sypią się jak z rękawa. Najnowszy raport z poniedziałku: zderzenie na Sońskiej w Ciechanowie i kraksa w Watkowie, gm. Gołymin.

Wypadek na Sońskiej

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=-yiq8HCCjA0′]

A w niedzielę przed południem na trasie Ciechanów – Mława (odcinek Pawłowo – Lekówiec) zderzyły się renault i opel.

W czasie ostatniego weekendu drogówka obsłużyła w powiecie ciechanowskim 11 kolizji, m.in. w sobotę na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Słowackiego w Ciechanowie oraz w niedzielę  na drodze Ciechanów – Mława, na odcinku między Pawłowem, a Lekówcem.
W pierwszym przypadku jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo przejazdu. W drugim kierowca scenica zawracając doprowadził do zderzenia z oplem.
Na skrzyżowaniu Broniewskiego i Słowackiego dochodziło już do groźnych wypadków i kolizji. Podobnie było na odcinku drogi wojewódzkiej do Mławy. Tam w jednym z wypadków zginęły nawet cztery osoby.
W poniedziałek nie było lepiej. W Watkowie, gm. Gołymin na drodze Ciechanów – Pułtusk jadąca samochodem kobieta zjechała z drogi w pole. Auto koziołkowało. Kobieta na szczęście przeżyła. – Najprawdopodobniej zasnęła lub zasłabła – przypuszcza rzecznik ciechanowskiej policji nadkomisarz Leszek Goździewski.
Również w poniedziałek kilka minut po 20. na ul. Sońskiej w Ciechanowie w jadącą w kierunku Sońska mazdę z przyczepką uderzyło audi. Audi odbiło się i uderzyło w drzewo, a następnie siła odrzutu wyrzuciła je na prawy pas.
– Z wstępnych ustaleń policji wynika, że z dużą prędkoscią pędził w tym samym kierunku  golf, wykonał manewr wyprzedzania,  tuż za nim pędziło audi i doszło do zdarzenia – informuje rzecznik Goździewski. – W wyniku zdarzenia urazu brzucha doznał kierowca z audi, z mazdy  z podejrzeniem urazu barku zostało zabrane dziecko.
Ulica Sońska była zablokowana dla ruchu. Dzisiaj (wtorek) ma być znane więcej szczegółów.

a