Kierowcy uważajcie na przejściach! Piesi również bądźcie ostrożni!

74-letnia ciechanowianka została ranna, gdy (poniedziałek, 9 stycznia) na przejściu dla pieszych na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie potrącił ją samochód. Kierowca auta był trzeźwy.

– Do zdarzenia w rejonie hali targowej. Według wstępnych ustaleń policjantów, 65-letni kierowca opla-combo-c, nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych 74-letniej kobiety i zaczął hamować w ostatniej chwili. Uderzył w pieszą, która w wyniku zdarzenia została ranna. Kierowca opla jechał ul. Sienkiewicza w kierunku centrum. W chwili zdarzenia był zmrok oraz padał deszcz. Kierowca był trzeźwy – informuje ciechanowska Policja.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze! I przypominają, że kierujący samochodem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Pieszy natomiast powinien maksymalnie zadbać o swoją widoczność!

– Zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność, zwalniania kroku, zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby, korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni czy przejściu dla pieszych – przypomina ciechanowska drogówka.

red