Kłopoty z parkowaniem przed ciechanowskim Ratuszem

Na kilka dni przed dożynkami Województwa Mazowieckiego, które odbędą się w niedzielę 8 sierpnia w Ciechanowie trwa wielkie sprzątanie.

Dziś porządki robione były m.in. na rondach przy ulicach wjazdowych do miasta z kierunku Płocka i Mławy. Pracownicy z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wyrywali tam. m.in. chwasty. Na wojewódzkim odcinku ul. Sienkiewicza kontynuowano dziś układanie nowej nawierzchni asfaltowej.

Ale największe pucowanie władze miasta zarządziły przed Ratuszem – na pl. Jana Pawła II. – Miasto zleciło czyszczenie nawierzchni w centrum miasta, na terenie placu Jana Pawła II. Prace obejmują obszar prawie 8 tys. m2, czyli całą centralną przestrzeń wraz z parkingiem naprzeciwko ratusza, ciągiem pieszym i przyległymi miejscami postojowymi. Do robót wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta Renata Jeziółkowska.

Operacja to oznacza niestety jeszcze większe kłopoty z zaparkowaniem samochody w i tak zatłoczonym w ciągu dnia centrum. – Na czas prowadzenia prac, czyli najprawdopodobniej do czwartku lub piątku, wyłączono z użytkowania część miejsc parkingowych – uprzedza Jeziółkowska.

Porządki miały miejsce także przed Starostwem Powiatowym. Tam wyczyszczono elewację gmachu, a przed głównym wejściem posadzono nowe kwiaty.