Koalicja w Radzie Miasta. PiS popiera Kosińskiego

W ostatnią niedzielę przedstawiciele PiS i PSL podpisali umowę w sprawie koalicji w Radzie Miasta Ciechanowa. W Radzie Powiatu Ciechanowskiego – istniejąca od czterech lat podobna koalicja będzie utrzymana.

koalicja

Podpisanie umowy koalicyjnej: od lewej: Benedykt Pszczółkowski i poseł Robert Kołakowski (PiS); starosta Sławomir Morawski, Krzysztof Kosiński, Elżbieta Szymanik

W 21-osobowej Radzie Miasta PiS ma 12 radnych, a PSL – 4; w 21-osobowej Radzie Powiatu – PiS ma 6 radnych, a PSL – 9.

– Mieszkańcy Ciechanowa w wyborach wyrazili powszechną wolę zasadniczych przemian. Aby jednak one się dokonały niezbędne jest jeszcze odsunięcie od władzy obecnego prezydenta – czytamy w specjalnym oświadczeniu Zarządu Powiatowego PiS. -W poczuciu odpowiedzialności za nasze miasto prosimy Państwa o udział w II turze wyborów prezydenckich i oddanie głosu na Pana Krzysztofa Kosińskiego.

Kosińskiego poparł też Andrzej Pawłowski, który w pierwszej turze wyborów prezydenckich był kandydatem PiS. Kandydata ludowców poparli również m.in.: Marcin Stryczyński – kandydat SLD na prezydenta miasta, Ciechanowskie Bezpartyjne Ugrupowanie Wyborcze, Ciechanowska Lewica Samorządowa.

W minioną niedzielę w trakcie wizyty w Ciechanowie do głosowania na Kosińskiego wezwał marszałek Adam Struzik.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=lHL6NHEKlsE’]