Koleją po Syberii

8 stycznia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Podróże Multimedialne z Książką”.Tym razem wraz z Jerzym Ratowskim i jego córką Mają Niesłuchowską wybraliśmy się w wirtualną podróż Koleją Transsyberyjską. Spotkanie prowadziła Ewa Stangrodzka – Kozłowska.


Kolej Transsyberyjska to linia kolejowa licząca 9.289 km i łącząca stolicę Rosji, Moskwę z miastem portowym Władywostokiem, położonym daleko na wschodzie kraju. Ten najdłuższy na świecie szlak kolejowy obejmuje osiem stref czasowych, a przejazd nim z Moskwy do Władywostoku zajmuje siedem pełnych dni – bez przystanków. Obejmuje swoją trasą wiele kilometrów i daje możliwość przesiadki w inne pociągi, które zawiozą nas do Chin czy Mongolii.

Przejazd Koleją Transsyberyjską to niesamowite połączenie romantycznej podróży, wspaniałych krajobrazów i doświadczenie zapadające w pamięć na całe życie. Prelegenci opowiedzieli licznie zgromadzonej publiczności o swoich przygotowaniach do podróży, jej przebiegu, odwiedzanych miejscowościach, obyczajach, kulturze, kuchni i zabytkach odwiedzanych regionów. Podróż prelegentów i publiczności prowadząca przez Rosję i Mongolię zakończyła się w Chinach.


Prelekcji towarzyszył pokaz zdjęć wykonanych przez pana Jerzego i panią Maję, ukazujących piękno przyrody, odwiedzanych krain i ich mieszkańców.

Wirtualna podróż przez dwa kontynenty była niepowtarzalną okazją dla wielu osób, które z różnych powodów nie mogą osobiście przeżyć takiej przygody do przeniesienia się do innego, fascynującego kraju.

Źródło: PBP