KOLEJNI PIRACI DROGOWI STRACILI PRAWA JAZDY

Podczas minionego weekendu dwóch kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Do zatrzymania pierwszego pirata drogowego doszło w Ciechanowie na ul. Mleczarskiej w dniu 7 sierpnia. 22-letni mężczyzna pędził z prędkością 91 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego swoim BMW przekroczył prędkość o 51 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Natomiast w niedzielę – 9 sierpnia br. policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali drugiego pirata drogowego. W miejscowości Pomorze – droga krajowa K-60 25-letni kierowca Volkswagena jechał w terenie zabudowanym z prędkością 118km/h. Funkcjonariusze  zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Ponadto został ukarany mandatem karnym i otrzymał punkty karne.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy będąc poza służbą zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Widząc, że kierujący motorowerem ma problem z utrzymaniem równowagi zatrzymał go i uniemożliwił dalszą jazdę.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia popołudniu na terenie gminy Sońsk. Policjant z ciechanowskiej komendy w czasie wolnym od służby, jadąc z Ciechanowa w kierunku miejscowości Sońsk zauważył mężczyznę poruszającego się motorowerem, który wyjeżdżał z terenu sklepu i miał problem z utrzymaniem równowagi. Wzbudziło to podejrzenie policjanta, że kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowy bez wahania podjął działania. Zatrzymał kierującego motorowerem i udaremnił mu dalszą jazdę.  

Po chwili na miejsce przybyli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pomogli koledze i sprawdzili stan trzeźwości 58-letniego kierowcy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mężczyzna miał blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Oprócz wysokiej grzywny grozi mu też kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Aneta Janowska