Kolejny atak oszustów. Tym razem na “pracownika banku”

Ciechanowscy policjanci wciąż ostrzegają przed oszustwami metodą na pracownika banku. Oszuści podczas rozmowy telefonicznej informują, że oszczędności zgromadzone na kontach i lokatach bankowych są zagrożone. – 35-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wierzył, że chroni swoje pieniądze i podał oszustowi kod systemu płatności mobilnej. Stracił w ten sposób tysiąc zł – poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie mł. asp. Magda Zarembska.

W ostatni czwartek (4 maja) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się 35-letni mieszkaniec  powiatu ciechanowskiego, który poinformował policjantów, że skontaktowała się z nim kobieta podająca się za pracownicę banku. – Kobieta ostrzegała 35-latka, że ktoś włamał się na jego konto bankowe i próbuje wypłacić pieniądze. Za chwilę, z oficjalnego numeru telefonu banku, w którym 35-latek ma konto, zadzwonił mężczyzna, który również podawał się za pracownika banku. W celu zabezpieczenia rachunku bankowego przed wypłatą pieniędzy mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami „pracownika” banku i podał kod systemu płatności mobilnych. Dzięki temu oszust wypłacił pieniądze w bankomacie w Warszawie. 35-latek wierzył, że chroni swoje pieniądze, a  stracił tysiąc zł – relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z obcymi osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych czy bankowych. – Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe i nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Każdorazowo, bezwzględnie należy zweryfikować tożsamość rozmówcy. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112 – przypomina mł. asp. Magda Zarembska.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne