KOLEJNY NIETRZEŹWY MOTOROWERZYSTA

Wczoraj w miejscowości Wola Młocka funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zatrzymali dom kontroli motorower. Okazało się że kierowca jednośladu jest nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Około godz. 16:55 w miejscowości Wola Młocka policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 56 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii.

podkom. Ewa Brzezińska