Komendant powiatowy policji odchodzi na emeryturę

Po siedmiu latach służby na stanowisku komendanta powiatowego policji w Ciechanowie na emeryturę odchodzi insp. Grzegorz Grabowski. Decyzja jest dość nieoczekiwana i jak mówi się nieoficjalnie – ma związek z naruszeniami przepisów przez organizatorów cyklu “Koncertowanie pod blokiem”.

Inspektor Grabowski na swym profilu FB napisał: ” Szanowni Państwo !!!
Bardzo dziękuję za długoletnią współpracę wszystkim Państwu z którymi dane mi było służyć i współpracować pełniąc służbą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.
Bardzo się cieszę, że mogłem przez ostatnie siedem lat wspólnie z Państwem uczestniczyć w tworzeniu powiatowego systememu bezpieczeństwa.
Dziękuję policjantkom, policjantom i pracownikom Policji za bardzo dobrą nacechowaną profesjonalizmem służbę w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu Ciechanowskiego.
Z dniem 5 maja 2020 roku zakończyłem służbę na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie.
Dziękując życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Z wyrazami szacunku
insp. Grzegorz Grabowski”

Przypomnijmy, że w czasie gdy Grzegorz Grabowski był komendantem powiatowym, m.in. dzięki jego staraniom odtworzono posterunki policji w Ojrzeniu i w Regiminie.

Oświadczenie wywołało wiele komentarzy. Oto kilka z nich:

Krzysztof Leszczyński, przewodniczący Rady Miasta Ciechanów: “Wielka szkoda, no ale cóż na pewne rzeczy wpływu nie mamy. Dziękuję za kilkuletnią dobrą, owocną współpracę zarówno na bazie zawodowej jak też samorządowej. Życzę wytrwałości i zdrowia na tę bliższą jak i dalszą przyszłość. Wierze Grzegorz, że jeszcze nie powiedziałeś ostatniego słowa…”

Waldemar Godlewski, były burmistrz Glinojecka: “Panie Komendancie, serdecznie pozdrawiam, życzę spełnienia własnych planów i zamierzeń, mile wspominam współpracę z Panem była to ogromna przyjemność, Powodzenia!”

Barbara Tokarska, Katolickie Radio Diecezji Płockiej: “Panie Komendancie bardzo dziękuję za wieloletnią współpracę..”

Michał Rząsiński, radny Rady Miasta Ciechanów: “Przykra wiadomość bo to z pewnością wielka strata. Panie Komendancie, dziękuję z całego serca za dotychczasową współpracę, za okazane wsparcie oraz życzliwość i przychylność we wszystkich sprawach, z którymi się zwracałem, a w szczególności za zaangażowanie w projekt BEZPIECZNA CIECHANOWIANKA. Życzę powodzenia, zdrowia oraz do zobaczenia. Pozdrawiam serdecznie”.

Fot. Marek Szyperski/Grzegorz Grabowski z przewodniczącym Rady Miasta Ciechanów Krzysztofem Leszczyńskim podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego