Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną

Dzisiaj (piątek, 15 marca) mija termin, w którym uczniowie szkół podstawowych i podopieczni  domów dziecka m.in. z Ciechanowa, Płońska, Mławy, Pułtuska i Przasnysza mogli wykonać palmy wielkanocne na konkurs organizowany przez ciechanowski Cedrob.

Na wykonanie palm dzieci miały czas od 8  marca, po zakończeniu pracy zdjęcia palm muszą zostać przesłane do Cedrobu. Na ich podstawie komisja konkursowa wybierze palmę, która zostanie uhonorowana nagrodą główną w wysokości 3 tys. zł, za drugie miejsce zostanie przyznana nagroda w wysokości 2 tys. zł, a za trzecie – 1 tys. zł. Zwycięskie placówki odbiorą nagrodę od prezesa marki Gobarto (której właścicielem jest Cedrob) podczas uroczystej gali 20 marca.

Palmowy konkurs jest drugim po konkursie na najładniejszą szkolną choinkę, w którym zwyciężyła SP 4 z Ciechanowa.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=CTg12BSQ86E’]

– Firma Cedrob jako przedsiębiorstwo z polskim kapitałem, chętnie przypomina o polskich tradycjach. Robienie palm wielkanocnych jest jedną z nich. Ten starosłowiański zwyczaj znany był na polskich ziemiach już w IX wieku. W tradycji chrześcijańskiej palmy symbolizują zmartwychwstanie i nieśmiertelność – informują organizatorzy.