Koronawirus. Bez kwesty na ciechanowskich cmentarzach

– Z uwagi na zagrożenie koronawirusem nie będzie w tym roku kwesty na ciechanowskich cmentarzach – poinformował Roman Niesiobędzki ze Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci, które od 2016 r. na Wszystkich Świętych zbierało datki na odnowienie starych grobów na cmentarzu parafialnym przy ul. Płońskiej.

W ubiegłym roku kwestujący przez trzy dni wolontariusze zebrali ok. 24 tys. 300 zł. O ponad 8 tys. zł więcej niż w 2018.

Dotychczas odnowione zostały groby: ks. Remigiusza Jankowskiego, ks. Józefa Kwiatkowskiego, bohatera POW Stefana Śmietanki, ks. Wiktora Radzikowskiego, ks. Piusa Sękusa, aptekarza Walentego Wolskiego oraz anonimowej osoby, a w 2020 r. – ks. Marcelego Olszewskiego i Pawła Antoniego Dembowskiego z Przedwojewa.

W 2021 r. Stowarzyszenie planowało renowację grobu społecznika z Sokołówka – Tomasza Klonowskiego (prace rozpoczęte w 2020 r.), i oraz anonimowej osoby (grób z artystycznie wykonanym krzyżem, położony w najstarszej części cmentarza).

-Prosimy o wsparcie modlitewne i finansowe powyższej inicjatywy na konto Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci BS Płońsk O/Ciechanów nr 68 8230 0007 3002 7239 2000 0001, a także o udostępnienie fotografii osób i grobów, których nagrobki będą odnawiane z jak najwcześniejszych lat, co umożliwiłoby ich wierną renowację. Zdjęcia można dostarczać (celem zeskanowania) członkom Stowarzyszenia (e-mail: barbarabielasta@gmail.com, tel. 606 793 125) – apelują członkowie Wolontariatu Pamięci.

red

Fot. Marek Szyperski/Ubiegłoroczna kwesta na cmentarzu komunalnym