Koronawirus. Chcą zaszczepić ponad 700 osób

W tym tygodniu Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie chce zaszczepić przeciwko Covid-19 720 osób.

– Od 15 stycznia zaczęliśmy przyjmować zgłoszenia 80-latków, a od dzisiaj osób które ukończyły 70 rok życia. Od poniedziałku 25 stycznia rozpoczniemy szczepienia populacyjne fazy I – mówił nam w miniony piątek (22 stycznia) dyrektor ciechanowskiego Szpitala Andrzej Kamasa. – W zbliżającym się tygodniu ( jeżeli nie będzie problemów z poniedziałkową dostawą) zaszczepimy 210 osób w wieku 70+ oraz będziemy kontynuować podawanie drugiej dawki szczepionek i kończyć szczepienia pozostałych pracowników z fazy O. Łącznie chcemy zaszczepić w tym tygodniu 720 osób

Od chwili rozpoczęcia szczepień, czyli od 29 grudnia, w ciechanowskim Szpitalu zaszczepiono blisko 1500 osób: pracowników szpitala i podmiotów systemu ochrony zdrowia z powiatu ciechanowskiego. (900 z 1200 pracujących w Szpitalu  blisko 600 z podmiotów zewnętrznych). – Mieliśmy, krótką trzydniową przerwę w procesie szczepień ( problemy z dostawą do Polski szczepionki Pfizer-a co skutkowało brakiem dostawy szczepionek w poniedziałek) – relacjonował dyr. Andrzej Kamasa. – Po wczorajszej [czwartek – 21 stycznia – red.] dostawie 540 dawek szczepionki kontynuujemy szczepienia jeszcze uprawnionych z fazy oraz rozpoczęliśmy podawanie II dawki szczepionki.

Szczepienia są przeprowadzane w zależności od potrzeb przez 3-4 pielęgniarki, a kwalifikację do szczepień przeprowadza od dwóch do trzech lekarzy Szpitala.

Red

Fot. Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne