Koronawirus. Ponad setka uczniów z ciechanowskiej podstawówki na kwarantannie. Zamknięty kościół

Koronawirus u jednego z księży ciechanowskiej parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej.  Zamknięte kościół i plebania. Ponad setka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7, której ksiądz był katechetą od dziś (czwartek, 8 października) na kwarantannie.

– Kościół i plebania z powodu kwarantanny pozostaną zamknięte do środy 14 października włącznie. Kancelaria również będzie nieczynna. Msze Święte w dni powszedni księża odprawią prywatnie na plebanii według ustalonych intencji. W niedzielę 11 października Msze będą sprawowane w kościele przez księży zaproszonych z zewnątrz. W nagłych przypadkach, np. pogrzeb, prosimy kontaktować się z organistą Rafałem Witkowskim, tel. 500 807 165 – informuje parafia.

Dziś w związku z tym kwarantanną objęto (do poniedziałku) uczniów sześciu klas SP 7, w sumie ponad sto osób. Liczba osób w kwarantannie może się jeszcze zwiększyć. – Cały czas trwają dochodzenia epidemiologiczne – powiedział nam p.o. dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Dariusz Drzewiecki.

Red

Fot. fatimskaciechanow.pl