Koronawirus. Powiat ciechanowski wciąż wolny od zakażeń. Znaczny wzrost osób poddanych kwarantannie

Podajemy aktualny (poniedziałek, 16 marca, stan na godz. 13) komunikat ciechanowskiego Sanepidu o zagrożeniu koronawirusem: liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 76, liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 60, liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 2.

Niedziela, 15 marca:  56 osób objętych nadzorem epidemiologicznym, 3 w domowej kwarantannie, 3 osoby hospitalizowanr z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19: 3. Sobota, 14 marca: 53 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym, 3 – w domowej kwarantannie, – 1 osoba w szpitalu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Piątek, 13 marca, odpowiednio: 43, 0, 1.

W całym kraju do dzisiaj zachorowało na covid-19 150 osób, trzy z nich niestety zmarły. W województwie mazowieckich zakażonych jest 27 osób – najwięcej w kraju. Ciechanowski Specjalistyczny Szpital Wojewódzki przyjął już w sumie na oddział zakaźny 24 osoby z podejrzeniem zakażenia. Badania 20 próbek dały wynik negatywny, 4 – są jeszcze w opracowaniu.

fot. pixabay.com