Koronawirus. Z Nowego Dworu przez Płońsk do Ciechanowa

Na oddział obserwacyjno-zakaźny Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie trafił mężczyzna z koronawirusem. Został przewieziony dzisiaj (środa, 1 kwietnia) w nocy ze Szpitala Powiatowego w Płońsku.

Jak wynika z komunikatu płońskiego szpitala – mężczyzna ten trafił do Płońska – na oddział wewnętrzny – 26 marca z Nowodworskiego Centrum Medycznego z powodu zamknięcia oddziału wewnętrznego w tej placówce. Do oddziału w Płońsku pacjent został przyjęty z ujemnym wynikiem pierwszego testu na obecność wirusa sars-cov-2. Niestety – wczoraj (31 marca) wynik drugiego testu okazał się negatywny,

Płoński szpital uspokaja – wszelkie procedury zostały zachowane, a pacjent był izolowany, a kontaktujący się z nim personel zachował wszelkie procedury bezpieczeństwa. – U większości z pozostałych pacjentów aktualnie hospitalizowanych w oddziale wykonano – w poczuciu pełnej odpowiedzialności i daleko idących środków zapobiegawczych – badania w kierunku obecności covid– 19 – wyniki ujemne! – czytamy w komunikacie szpitala.


-Wszelkie opracowane i wdrożone od kilku dni wewnętrzne procedury zadziałały. Zgodnie z zaleceniem służb sanitarno – epidemiologicznych u pacjenta powtórzono badanie w dniu wczorajszym – materiał pobrany i przekazany do laboratorium około godziny 09.00, szpital wynik otrzymał około godziny 23.00. Około godziny 00:15 w szpitalu został zwołany pracujący od kilku dni zespól wewnętrzny ds. oceny ryzyka pandemii COVID – 19, około godziny 02.30 – pacjent w stanie ogólnym średnim, stabilnym został przekazany zgodnie z wcześniejszymi dyspozycjami wojewody mazowieckiego do oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala w Ciechanowie – czytamy dalej w komunikacie.

-Dalsze działania podejmują poinformowane w nocy służby powiatowe i centralne – Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku, wojewoda mazowiecki oraz MOW NFZ w Warszawie. Ze względów bezpieczeństwa Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał decyzję o objęciu pracowników oddziału kwarantanną i tymczasowym zamknięciu oddziału. Szczegółowych informacji udzielimy w godzinach popołudniowych – komunikuje Szpital Powiatowy w Płońsku.

Fot. pixabay.com