Koronka na ulicach Ciechanowa

Już od kilku lat wierni z Ciechanowa i okolic modlą się publicznie w ramach akcji “Koronka na ulicach miast świata”. Tak było i dzisiaj (sobota, 28 września).

O godz. 15. “Koronką do Miłosierdzia Bożego” modlono się w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny. W Polsce akcja ta odbyła po raz 12.

Modlitwie towarzyszą co roku określone intencje. Tym razem, jak informował o. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskry Bożego Miłosierdzia (organizatora Koronki): intencje były następujące:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521)

2. Modlimy się o jedność. Widzimy głębokie podziały w Kościele Powszechnym, widzimy jaskrawo  to, co nas dzieli. Nie tylko to, co rozdziela wierzących i niewierzących, ale także to,  co  głęboko dzieli  naszą  wspólnotę. Dlatego chcemy  prosić Pana o dar jedności dla  Kościoła.

3. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.

Fot. FB Parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie/ Sobotnia modlitwa ciechanowian