Kradł, kradł, aż wreszcie wpadł

32-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego odpowie za kradzieże oraz włamania, do których doszło w ostatnich miesiącach na terenie gmin: Regimin i Grudusk. – Mundurowym udało się odzyskać część kradzionych przedmiotów. Sprawca usłyszał pięć zarzutów m.in. posiadanie substancji psychotropowych – informuje kom. Jolanta Bym, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ciechanowie.

Mężczyzna został zatrzymany w ostatni czwartek w jednej z miejscowości w gminie Regimin, gdzie wpadł na gorącym uczynku kradzieży elektronarzędzi, narzędzi oraz przewodów elektrycznych z pomieszczenia gospodarczego. – Mężczyzna został zauważony przez pokrzywdzonego. Jego reakcja oraz powiadomienie służb, pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny. 32-latek w tym przypadku ukradł mienie o wartości ponad 8 tys. złotych. Dodatkowo podczas zatrzymania, policjanci znaleźli przy mężczyźnie narkotyki – informuje kom. Bym.
Jak się okazało: 32-latek ma na koncie także inne przestępstwa. – Kryminalni podczas przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy znaleźli część kradzionych przedmiotów pochodzących z wcześniejszych kradzieży, które zostały zabezpieczone. Niektóre przedmioty już trafiły do swoich właścicieli. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów, kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania substancji psychotropowych – relacjonuje pani komisarz.

Kradzież mienia jest zagrożona karą do pięciu lat więzienia, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za posiadanie substancji zabronionych.

red

Fot. pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne