Kradł z samochodu, sprzedał narkotyki

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 22-letniego mieszkańca pow. ciechanowskiego, który jest podejrzany o kradzież rzeczy pozostawionych w samochodzie. Mężczyzna jest osobą podejrzaną o szereg podobnych przestępstw, usłyszał również zarzuty handlu narkotykami. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

-W wyniku pracy operacyjnej ciechanowscy kryminalni zatrzymali osobę podejrzaną o szereg kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie powiatu ciechanowskiego. Na trop złodzieja wpadli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego po tym, jak wytypowali krąg podejrzanych osób. Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu – poinformowała dzisiaj (środa, 18 września) oficer prasowy KPP Ciechanów kom. Jolanta Bym. – Według ustaleń policjantów 22-latek najczęściej okradał samochody, które były pozostawione na parkingach niezamknięte. W ostatnim czasie na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do kilkunastu podobnych zdarzeń. Z pojazdów ginęła odzież, dokumenty, sprzęt wędkarski, elektronarzędzia, a także artykuły spożywcze. Do kradzieży dochodziło głównie w centrum Ciechanowa, jednak kilka zdarzeń odnotowano również na terenie gminy Ojrzeń. Młody mężczyzna może też mieć na swoim koncie inne przestępstwa.

22-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego na razie usłyszał zarzut kradzieży rzeczy pozostawionych w niezamkniętym samochodzie opel meriva, który był zaparkowany przy jednej z ulic w Ciechanowie. Wtedy jego łupem padły m.in. tablet, telefon komórkowy oraz reklamówka z odzieżą.

Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna również dwukrotnie sprzedał amfetaminę mieszkańcowi Ciechanowa. Za to przestępstwo również odpowie przed sądem.

-Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowody dał podstawę do tego aby wystąpić z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu – informuje kom. Jolanta Bym.