Kryta pływalnia w Ciechanowie zaprasza od jutra

24 osoby jednorazowo w dużej niecce basenu, do 10 – w małej. Od soboty 6 czerwca ponownie będzie czynna miejska kryta pływalnia przy ul. 17. Stycznia w Ciechanowie.

Pierwsi chętni będą mogli pływać już od 6. rano. Ceny wejść jednorazowych i karnetów nie zmieniły się, za to zmieniły się zasady korzystania z pływalni. -Jednocześnie w dużym basenie będą mogły pływać 24 osoby, na jednym torze dozwolone będzie pływanie maksymalnie 4 osób. Mały basen rekreacyjny zostanie przedzielony na dwie strefy, w każdej będzie mogło przebywać do 10 osób. Jacuzzi i zjeżdżalnia oraz bicze wodne będą wyłączone z użytkowania do odwołania – informuje rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska. – Wejścia na basen dla osób indywidualnych będą możliwe o wyznaczonych godzinach (6.00, 8.00, 10.00, 16.00, 18.00, 20.00), natomiast kluby sportowe będą korzystały z obiektu między 12.00, a 15.00.

– Zalecany czas pobytu na krytej pływalni, to 1h zegarowa. Pomiędzy kolejnymi wejściami przestrzenie wspólne (przebieralnie, korytarze, prysznice) będą sprzątane i dezynfekowane. Korzystanie z przebieralni, gdzie dostępna będzie co druga szafka, możliwe będzie zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Po każdym użyciu szafki będą dezynfekowane. W obiekcie dostępne będą płyny do dezynfekcji – informuje Paulina Rybczyńska. – Zgodnie z nowymi przepisami, nie będzie możliwości oczekiwania w holu głównym, przebieralniach, ani na trybunach na osoby pływające w obiekcie. Szatnia główna będzie wyłączona z użytkowania.

Pływalnia została zamknięta w marcu wskutek ogłoszenie przez rząd stanu epidemii koronawirusa. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wykorzystał ten czas na przeprowadzenie prac konserwacyjnych. Naprawiona została wentylacja, zlikwidowano przecieki wodno-kanalizacyjne, odświeżono też wybrane pomieszczenia.

-Z miejskiej pływalni korzysta co roku wielu mieszkańców, w tym osoby trenujące pływanie, realizujące na pływalni rehabilitacje, uczniowie ciechanowskich szkół oraz dzieci i opiekunowie w czasie wolnym. Dużym zainteresowaniem w okresie letnim cieszą się również zrewitalizowane kąpielisko Krubin i zmodernizowany odkryty basen przy ul. Kraszewskiego. Otwarcie sezonu kąpielowego na basenie odkrytym oraz kąpielisku miejskim przewidziano na 27 czerwca. Aktualnie MOSiR prowadzi intensywne prace umożliwiające uruchomienie kąpieliska i basenu odkrytego – informuje pani rzecznik.

Fot. UM Ciechanów