Ks. Jończyk nowym dyrektorem radia, ks. Szostak nowym kapelanem szpitala

Będzie nowy dyrektor Katolickiego Radia Ciechanów, nowy kapelan Specjalistycznego Szpitala Zespolonego w Ciechanowie oraz nowi proboszczowie w Pałukach i Ciemniewku. Kuria diecezjalna poinformowała właśnie o personalnych decyzjach biskupa płockiego Piotra Libery.
Dotychczasowy szef KRC ks. Jacek Kędzierski odchodzi na własną prośbę z dniem 31 sierpnia. Dzień później – również na własną prośbę zostanie skierowany na misje w Urugwaju. Przypomnijmy, że ks. Kędzierski dyrektorem KRC został w 2010 r. Wcześniej był m.in. misjonarzem w Peru.
Nowym dyrektorem radia biskup Piotr Libera mianował ks. Krzysztofa Jończyka – dotychczasowego wiakriusza parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Obejmie on swe nowe stanowisko 1 września.
Ks. Jończyk ma 42 lata, w swej posłudze kapłańskiej był m.in. wikariuszem ciechanowskiej parafii pw. św. Piotra Apostoła i duszpasterzem akademickim w Ciechanowie. Na naszym portalu, podczas tegorocznego Wielkiego Postu informowaliśmy o internetowej inicjatywie ks. Jończyka – internetowych rekolekcjach na stronie www.kinonjest.pl. – To wirtualne codzienne wielkopostne rekolekcje – rekolekcje dla zapracowanych i zabieganych i zakręconych i internetowo wkręconych – informował nas wtedy.

Ks. Jończyk prowadził także spotkania z cyklu “Płońskie BMW”. Oto klip jednego z nich.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=FLIrWWq9_kU’]

Ks. Maciej Szostak znany jest w Ciechanowie m.in. ze spotkań z cyklu “Spójrz Mu w Oczy”, których jest głównym organizatorem. Gośćmi spotkań byli już m.in.: Brygida Grysiak, Bogdan Rymanowski, Przemysław Babiarz, Lech Dyblik.

* więcej o pozostałych zmianach, biogramy nowego szefa KRC i kapelana SSzW w:

Ze strony www.diecezjaplocka.pl

“Ks. mgr Wacław Michalski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ciemniewku, z dniem 1 lipca 2013 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Gotarda w Pałukach.

Ks. mgr Janusz Paczkowski, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, z dniem 1 lipca 2013 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Mikołaja w Ciemniewku.

Ks. mgr Marek Trymers, kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, z dniem 1 sierpnia 2013 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Barbary w Chrostkowie. Zmiana na własną prośbę.

Ks. mgr Maciej Szostak, wikariusz parafii św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, z dniem 1 sierpnia 2013 r., mianowany kapelanem Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Zmiana na własną prośbę.

Ks. kan. Józef Pokorski, proboszcz parafii pw. św. Gotarda w Pałukach, z dniem 30 czerwca 2013 r. przechodzi na emeryturę; zamieszka na terenie tejże parafii.
Biskup Płocki serdecznie zaprasza księży przechodzących na emeryturę, nowo mianowanych proboszczów i administratorów oraz księży powołanych na stanowiska w instytucjach diecezjalnych, na spotkanie do Płocka. Odbędzie się ono w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 12.00, w Sali Biskupów Opactwa Pobenedyktyńskiego. Biskup Piotr złoży podziękowania odchodzącym na emeryturę oraz wręczy nominacje. Przyjmie także „wyznanie wiary” i „przysięgę wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła”.

BIOGRAM KS. KRZYSZTOFA JOŃCZYKA
– za Wirtualną Biblioteką Społeczną – http://wbs.lcs.net.pl/index.php/autorzy/61-krzysztof-wojciech-joczyk
ks. Krzysztof Wojciech Jończyk. ur. 13.04.1971 r. w Płocku, absolwent płockiego liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego ( „Małachowianki”) i Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku; święcenia kapłańskie – 13.06.1998 r.
Twórca i inspirator płockiej Nieformalnej Grupy Teatralnej „Genezaret”; oraz ciechanowskiej „Inicjatywnej Grupy Teatralnej”; rypińskiego teatru “Miraculum” i wielu wirtualnych inicjatyw w tym radia internetowego “KOSTEK-media”.
Duszpasterz młodzieży i katecheta płockiej „Małachowianki” (1999 – 2004), ciechanowskiego „Krasiniaka” (Liceum im Zygmunta Krasińskiego) i duszpasterz akademicki PWSZ w Ciechanowie (2005 – 2006) oraz duszpasterz młodzierzy i katecheta rypińskiego “Ekonomika”; przez 24 lata związany ze środowiskiem Płockiej Pielgrzymki na Jasną Górę, oraz Kompanii Skępskich.
Redaktor i współautor zbioru „…dziękuj pszczołom za skrzypce lipowe…”(Płock 2000). Wydał tomiki poetyckie: „Mała skrzynia serca” (Płock 2001), „To nie jest proste” (Płock 2002), „Najważniejsze drobiazgi” (Ciechanów 2005), “Gry ogarkiem księżyca” (Rypin 2012) oraz prozatorski tom: „Różaniec stóp” (Płock 2003).
Uczestnik i laureat wielu konkursów literackich. Publikował w: „Niedzieli”, „Gazecie Wyborczej – Gazeta na Mazowszu”, „Czasie Ciechanowa” oraz „Nawiasie”. Współpracował z Katolickim Radiem Płock i Katolickim Radiem Ciechanów – gdzie prowadził interaktywne audycje dla młodzieży.
Autor wystaw fotograficznych “Ludzie i miejsca” (Pułtusk 1999); “Oblicza Pielgrzymowania” (Płock 2001), “Okolice raju” (Płock2003); “Oblicza przemijania” (Rypin 2008). Autor scenariusza i reżyser filmu “arcybiskup” (Rypin 2008)

BIOGRAM KS. MACIEJA SZOSTAKA

– za stroną parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie – http://www.franciszekciech.dbv.pl/articles.php?cat_id=2 Ks. mgr Maciej Szostak urodził się 30 września 1982 roku w Płońsku. Pochodzi z parafii p.w. św. Wawrzyńca w Żukowie, dekanat Wyszogród. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 2007 r. z rąk J.E. Bpa Piotra Libery. Od czerwca 2007 r.  pracował w parafii św. Benedykta w Płocku Radziwiu. Od 26 sierpnia br. decyzją ks. Biskupa Piotra Libery pracuje w naszej Parafii. Opiekuje się Ministrantami i młodzieżowym Zespołem Muzycznym. Bardzo lubi dobrą muzykę: reggae, ska, ale też każdy inny rodzaj, który pozytywnie na niego działa. Interesuje się też sportem, w szczególności piłką nożną.