Ksiądz Walczak odchodzi z Ciechanowa

Jeden z najpopularniejszych ciechanowskich wikariuszy – ks. Grzegorz Walczak odchodzi z parafii pw. św. Józefa (Fara) do Nasielska – do parafii pw. św. Wojciecha.

Na oficjalnej stronie (http://diecezjaplocka.pl/dla-ksiezy/panel-ksiedza/personalia/personalia-plock,-dnia-18-sierpnia-2014-r) diecezji płockiej ukazała się właśnie lista tegorocznych translokat wikariuszowskich.

walec3
Ks. Grzegorz Walczak (w środku). Obok: ks. senior, prałat dr Ireneusz Wrzesiński i ks. wikariusz Jarosław Kowalczyk

walec1

walec2

Na teatralnych deskach…

Ks. Walczak podczas swej posługi w Ciechanowie opiekował się m.in.: studentami, harcerzami, motocyklistami. Niedawno dał się nam poznać jako niezły… aktor, grając brawurowo prezesa banku w spektaklu Czechowa „Jubileusz” wystawionym w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki przez amatorski teatr „Alternatywy 5”.

A my przypominamy jedno z ostatnich kazań ks. Grzegorza, wygłoszone w Farze podczas mszy św. w 100. rocznicę wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej.

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=eQYX8Sf7c7c’]

Nie da się ukryć, że ks. Grzegorza (którego zastąpi ks. Grzegorz Sieczka, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Zielonej k. Mławy) będzie nam w Ciechanowie brakowało. No, ale ostatecznie Nasielsk nie leży na drugim końcu świata…

Jeśli chodzi o ciechanowskie parafie, to z parafii pw. św. Francisza z Asyżu odchodzą…wikariusze, księża Adam Warda (do Uniecka) i Paweł Brzeziński (do Mławy). Zastąpią ich księża: Jerzy Jakubowski (z parafii w Bulkowie) i neoprezbiter Marcin Lipiński.

 

Jeden komentarz

  1. Najwspanialszy ksiądz jakiego znam. Pierwszy, który przeprowadził ze mną prawdziwą, szczerą spowiedź i jestem mu za to niezmiernie wdzięczna. Nikt nigdy ze mną tak szczerze nie porozmawiał. Odgadł moją duszę tak, że poleciały łzy. Mądry człowiek. Mentor i mówca. Ma ogromny dar. Przywraca wiarę w prawdziwe powołanie duchownych. Smutno, że odszedł, ale cieszę się, że pojawił się na mojej drodze, bo jego słowa odmieniły moje życie. Dziękuję

Comments are closed.