Lasy pełne śmieci po majówce

Nadleśnictwo Ciechanów opublikowało na swym profilu FB zdjęcia z masą różnego rodzaju śmieci jakie pozostały w lasach po pierwszym, majowym weekendzie. I przypominają o swojej akcji  #Zabierz5zLasu 

-Długi weekend przyniósł wiele chwil spędzonych w otoczeniu natury. Świeże powietrze, piękny widok, czas spędzony z najbliższymi – piszą leśnicy. – Ale to co zastali leśniczowie w niektórych częściach nadzorowanych przez nich leśnictw przeszła najśmielsze oczekiwania. Maseczki ochronne, ogromne ilości pustych butelek zarówno szklanych jak i plastikowych, części samochodowe.

-Las zaprasza nas każdego dnia do korzystania ze swoich dobrodziejstw, jego zaśmiecaniu mówimy stanowcze NIE! – piszą. – Zachęcamy każdego do dawania dobrego przykładu i pochwalenia się swoją postawą w mediach społecznościowych, jak to zrobić? Wystarczy zabrać 5 śmieci z lasu, zamieścić zdjęcie w sieci i rzucić wyzwanie swoim znajomym. Akcja #Zabierz5zLasu pozwala pokazać nam, że większość społeczeństwa walczy z nami o czysty las.

Fot. J. Racka; J. Szlachta/FB Nadleśnictwo Ciechanów