Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski na stadionie w Ciechanowie

Mistrzostwa Polski w biegach na 5 km i I Mazowiecki Miting Dzieci odbędą się 1 czerwca w Ciechanowie na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja.

– O godz. 14.00 rozpocznie się I Mazowiecki Mityng dla Dzieci. W zawodach wystartują dziewczęta i chłopcy z całego Mazowsza oraz ościennych województw, szkoleni w klubach sportowych, posiadający licencje. Rywalizacja obejmie roczniki 2011-2012 (U-14) oraz 2013 i młodsi (U-12) – informuje Paulina Rybczyńska, rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów. – Mistrzostwa Polski na dystansie 5000 m rozpoczną się o godz. 17.30. Wezmą w nich udział kobiety i mężczyźni w kategoriach junior U-20 i młodzieżowiec U-23 z całego kraju. Za organizację biegowych mistrzostw odpowiada Warszawsko Mazowiecki Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Miastem Ciechanów i MOSiR.

Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny.

Ciechanowski stadion od 2017 r. posiada pełnowymiarową bieżnię lekkoatletyczną. Uzyskała ona świadectwo Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla kategorii stadionu VA, uprawniające do organizacji imprez o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Od jesieni ub.r. na terenie stadionu zarządzanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji sportowcy mają do dyspozycji nowoczesny budynek, mieszczący zaplecze sportowo-administracyjne, w tym m.in. szatnie dla zawodników, prysznice oraz siłownię.

– Imprezy lekkoatletyczne o zasięgu ogólnopolskim są organizowane w Ciechanowie od 2018 r. Miasto było do tej pory gospodarzem m.in. Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Mazowsza Młodzików U-16, Mitingów Dzieci, Ogólnopolskich Zawodów „Otwarcia Sezonu Jesiennego” – przypomina pani rzecznik.

red

Fot. UM Ciechanów