Marek Jakubiak będzie kandydował na prezydenta RP

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała właśnie komitet wyborczy kandydata na prezydenta RP Marka Jakubiaka.

– Powstała inicjatywa zbierania podpisów i chciał nie chciał, trzeba startować – powiedział Marek Jakubiak w telewizji wPolsce.pl – Bardzo to przeżywam, ale do polityki nie wchodzi się po to, aby mieć jakieś dąsy, czy obawy, tylko działać na rzecz Rzeczypospolitej i tak zamierzam czynić – oznajmił.

Marek Jakubiak, właściciel m.in. Browaru Ciechan, – najstarszego przedsiębiorstwa w Ciechanowie, był posłem w poprzedniej kadencji Sejmu z okręgu wyborczego nr 16 płocko-ciechanowskiego. Był m.in. wiceprzewodniczącym sejmowej komisji obrony narodowej. Marek Jakubiak był jednym z liderów ruchu Kukiz ’15. Obecnie jest liderem partii Federacja dla Rzeczypospolitej.

Zgłoszenie kandydowania na urząd prezydenta RP Marek Jakubiak złożył w minionym tygodniu w Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie mają odbyć się 10 maja. Gdyby żaden z kandydatów nie uzyskał by co najmniej 50 proc. głosów plus jeden – druga tura odbędzie się dwa tygodnie później. Nie wiadomo jednak, czy w związku z pandemią koronawirusa i ogłoszonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego – termin wyborów nie zostanie przesunięty.

Źródło: Tygodnik Ilustrowany – Nowocześnie z Tradycjami/Fot. FB/Marek Jakubiak