Marek Piekarczyk znów w Ciechanowie

Lider słynnej grupy TSA będzie gościem pierwszego z cyklu spotkań „Łyk Kultury” organizowanych przez Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Studio” w kamienicy przy ul. Warszawskiej 18.

Warto przypomnieć, że Marek Piekarczyk był słuchaczem słynnego, ciechanowskiego Studium Kulturalno-Oświatowego. Podobnie jak m.in. znani aktorzy: Artur Żmijewski, Zbigniew Suszyński, czy Dariusz Kowalski.

– Marek Piekarczyk to ikona kultury, polski wokalista i autor tekstów, okazjonalnie aktor, a także osobowość telewizyjna – zaprasza rzecznik Urzędu Miasta Ciechanów Paulina Rybczyńska.  – Karierę muzyczną rozpoczął w 1969, występował w zespołach Biała 21. i Sektor A. Na początku lat 80. został wokalistą zespołu TSA, którego utwory zajmowały czołowe miejsca na listach przebojów. Wraz z zespołem Piekarczyk wystąpił na ok. 1000 koncertach w Polsce i na świecie. W latach 1992–1998 mieszkał z rodziną w Nowym Jorku, gdzie, oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami i występował na koncertach dla amerykańskiej Polonii. W 2000 przyłączył się do projektu „Dom Muzyki” wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Po reaktywowaniu TSA w oryginalnym składzie został wokalistą i autorem tekstów nowej płyty. W 2007 muzyk przyłączył się gościnnie do projektu muzycznego Night Rider Symphony, z którym w 2008 wystąpił w chicagowskim Harris Theater na koncercie z okazji jubileuszu XX-lecia Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. W 2009 wydał solowy album studyjny pt. „Źródło”.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego o godzinie 18. Poprowadzi je Patryk Burdecki z COEK „Studio”. Wstęp wolny.

Fot. UM Ciechanów