Mazowiecki bilans środowej burzy: cztery osoby ranne, ponad setka uszkodzonych dachów

Dachy uszkodzone na 104 budynkach, prawie 800 strażackich interwencji – to dzisiejszy, poranny bilans frontu burzowego, który w środę 14 lipca przeszedł nad Mazowszem.

– Do godziny 6.00 w czwartek 15 lipca 2021 roku mazowieccy strażacy interweniowali 798 razy w związku z frontem burzowym, który przechodził przez województwo mazowieckie w środę 14 lipca 2021 roku. Strażacy m. in. usuwali przewrócone drzewa i połamane gałęzie z dróg i chodników oraz wypompowywali wodę z zalanych budynków – relacjonuje bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. – Mazowieccy strażacy otrzymali zgłoszenia o uszkodzeniach dachów w 104 budynkach, najwięcej na terenie powiatu gostynińskiego 41, płockiego 34 oraz płońskiego 12. Strażacy z terenu woj. mazowieckiego utrzymywali stały kontakt z 13 obozami pod namiotami na terenach leśnych, na których przebywa około 750 osób, przekazując komunikaty o potencjalnych zagrożeniach atmosferycznych. Komendanci sześciu obozów, w związku z sytuacją pogodową, zapobiegawczo ewakuowali dzieci i młodzież do pobliskich budynków.

Najwięcej interwencji związanych z silnym wiatrem oraz podtopieniami odnotowano na terenie powiatów: płockiego 397, gostynińskiego 93, płońskiego 80, sierpeckiego 51, mławskiego 43, sochaczewskiego 32, ciechanowskiego 23, żuromińskiego 17, Warszawa 14, powiat przasnyski 13. – Podczas interwencji odnotowano cztery osoby ranne. Na terenie powiatu płockiego na obwodnicy Gąbina drzewo spadło na samochód raniąc trzy osoby, w płocku na ul. Lachmana drzewo przewróciło się na jedną osobę – informuje bryg. Kierzkowski.

red
Fot. KP PSP w Makowie Mazowieckim