Mazowsze – Gminie Sońsk na drogę

Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera samorządy lokalne w modernizację dróg. Prawie milion zł przeznaczył m.in. na przebudowę drogi gminnej w Damiętach-Narwotach, Drążewie i Bieńkach Karkutach w gminie Sońsk.

Umowę w tej sprawie z władzami gminy podpisał marszałek Mazowsza Adam Struzik. Przebudowany zostanie odcinek o długości ok. 4,8 km. – Powstanie nowa jezdnia o szerokości 5 metrów wraz z poboczami po obu stronach drogi i nowe oznakowanie. Po modernizacji droga stanowić będzie połączenie z dwiema drogami powiatowymi: Ciechanów-Gąsocin oraz Gołotczyzna-Zawady-Nowe Miasto – informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

– Dofinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego droga gminna przebiegająca przez miejscowości Damięty-Narwoty, Drążewo i Bieńki Karkuty w gminie Sońsk, to bardzo ważny ciąg komunikacyjny łączący dwie drogi powiatowe nr. 2421W relacji Ciechanów-Gąsocin i nr. 1248W relacji Gołotczyzna-Zawady-Nowe Miasto. Droga o łącznej długości blisko 5 km to ciąg komunikacyjny prowadzący i poprawiający dojazd do stacji PKP w Gołotczyźnie, Urzędu Gminy czy Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie gdzie będą prowadzone prace budowy terenu rekreacyjnego przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie. Droga ta łączy się również z obecnie budowaną ścieżką rowerową relacji Ciechanów-Sońsk prowadzoną przez powiat ciechanowski, co będzie doskonałym połączeniem komunikacyjnym oraz zwiększy dostęp do wielu atrakcji na terenie powiatu ciechanowskiego, a także pozwoli aktywnie spędzać czas – skomentował wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski.

red