“. Mędrcy świata, monarchowie, Gdzie śpiesznie dążycie?”

W powiecie ciechanowskim Orszaki Trzech Króli przejdą jutro (6 stycznia) przez Ciemniewko, Gołymin-Ośrodek, Sońsk i Ciechanów. Stolica powiatu ujrzy podwójny komplet Mędrców ze Wschodu.

6 stycznia – popularnie zwany Świętem Trzech Króli – to w Kościele katolickim Święto Objawienia Pańskiego. Upamiętnia przybycie do Betlejem i złożenie małemu Jezusowi pokłonu oraz darów (mirry, kadzidła i złota) przez trzech monarchów, wg tradycji noszących imiona: Kacper, Melchior i Baltazar.

Gołymin-Ośrodek 2018 r.

W Ciechanowie dojdzie do niespotykanego dotąd wydarzenia – odbędą się dwa Orszaki. Pierwszy – w parafii pw. św. Piotra Apostoła. Rozpocznie się  11.30 przy szkole TWP na ul. Kraszewskiego, skąd uczestnicy przejdą do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona zostanie Msza św., której przewodniczył będzie płocki biskup pomocniczy Mirosław Milewski.

Ciechanów, 2018 r.

Tradycyjny, miejski Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godzinie 15. na placu Jana Pawła II, przed ratuszem skąd uczestnicy przejdą do kościoła farnego. Tam o godzinie 16. Rozpocznie się Msza św.

Ciechanów, 2017 r.

W parafii pw. św. Mikołaja w Ciemniewku zbiórkę orszaku wyznaczono na godz. 8.50 przy figurce. W parafii pw. św. Jana Chrzciciela – zbiórka o godz. 11. na parkingu przy organistówce. W Sońsku, w parafii pw. św. św. Wita, Modesta i Krescencji uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 11., której przewodniczył będzie płocki biskup senior Roman Marcinkowski.

A my przypominamy kilka relacji z minionych Orszaków.

Red

Fot. Marek Szyperski/Orszak Trzech Króli w Gołyminie