Miał prawie trzy promile. Zatrzymali go inni kierowcy

Jak podaje ciechanowska Komenda Powiatowa Policji – wczoraj (wtorek, 21 maja) w Watkowie, gm. Gołymin na drodze krajowej nr 60 dwóch kierowców udaremniło dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciężarowego mana z naczepą. Badanie wykazało, że miał on blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

-Wczoraj wieczorem dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał telefoniczną informację o nietrzeźwym kierowcy jadącym od strony Makowa Mazowieckiego. Na miejsce szybko pojechali policjanci z drogówki. W Watkowie czekało dwóch kierowców, którzy swoimi samochodami wyhamowali auto ciężarowe i nie pozwolili, aby jego kierowca kontynuował dalszą jazdę. Świadków, którzy podróżowali w innych autach zaniepokoił styl jazdy poprzedzającego ich samochodu. Auto jechało całą szerokością jezdni – informuje KPP Ciechanów.

Mężczyzna, 44-letni mieszkaniec Ciechanowa, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

-Całe szczęście, że kierowcy nie pozostali obojętni i we właściwy sposób zareagowali. Może właśnie dzięki ich interwencji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze. Pamiętajmy, każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie uniemożliwia bezpieczną jazdę samochodem – apelują ciechanowscy policjanci.