Miasto Ciechanów: 150 tys. zł i 2 tys. maseczek dla Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego

Miasto przekaże ciechanowskiemu szpitalowi 150 tys. zł na zakup podstawowych środków ochrony osobistej personelu medycznego oraz 2 tys. maseczek typu FFP2 i tych chirurgicznych – poinformowała rzeczniczka ciechanowskiego Ratusza Paulina Rybczyńska.

Pieniądze i maseczki mają trafić do szpitala jeszcze w tym tygodniu. – Wiemy, że polska służba zdrowia boryka się z ogromnymi problemami. Słyszymy o niedoborach podstawowych rzeczy. Szpital w Ciechanowie nie podlega pod miasto, ale nie będziemy obojętni na potrzeby, które zgłaszają. W marcu i kwietniu nie zorganizujemy wielu wydarzeń sportowych, kulturalnych czy społecznych. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczamy już teraz na wsparcie dla naszych medyków w tym kryzysowym momencie” – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

-Decyzja prezydenta nie będzie wymagała uchwały Rady Miasta Ciechanów w zakresie zmian w budżecie miasta, a tym samym zwoływania sesji. Podstawą zarządzenia prezydenta będą przepisy zmienionej ustawy o finansach publicznych pozwalające dokonywać zmian w planie dochodów i wydatków budżetu jednostki samorządu terytorialnego, w tym przeniesień wydatków między działami klasyfikacji budżetowej. O wprowadzenie takich regulacji, usprawniających funkcjonowanie samorządu w czasie stanu epidemii, wystąpił do rządu Związek Miast Polskich. Przepisy mają wejść w życie w tym tygodniu – informuje Paulina Rybczyńska. -Tak jak w poprzednich latach, w planach miasta na drugą połowę tego roku jest ponadto wsparcie dla szpitala na zakup łóżek w wysokości 200 tys. zł.

Fot. UM Ciechanów