Miasto Ciechanów w walce z koronawirusem. Samorządowy Punkt Szczepień już gotowy

Samorządowy Punkt Szczepień Masowych organizowany przez ciechanowski Urząd Miasta i Centrum Medyczne Arnica już gotowy. Takie punkty chcą zorganizować także samorządy powiatowe, np. płoński i przasnyski.

W Ciechanowie Punkt urządzono w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego. Dziennie ma tu być szczepionych do 400 osób. – Punkt szczepień  będzie funkcjonował od poniedziałku do soboty, będzie składał się z dwóch zespołów, w skład zespołów będą wchodzić lekarze, pielęgniarki oraz osoby administrujące – mówi Adam Olszewski z Centrum Medycznego Arnica.

Ciechanowski Punkt będzie musiał być pozytywnie zweryfikowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Gdy to nastąpi – ruszy w połowie kwietnia. Będzie ósmym w Ciechanowie. W pierwszym i największym – w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim – do tej pory zaszczepiono przeciwko koronawirusowi ok. 7 tys. osób.

Takie punkty chca tworzyć także samorządy powiatowe. – W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Płońskiego oraz zwiększenie dostępności szczepień postanowiliśmy uruchomić w Płońsku w Powiecie Płońskim, Masowy Punkt Szczepień. Będzie on zlokalizowany, jeśli spełnimy wszystkie formalności, w płońskim szpitalu. Trwają w tej sprawie rozmowy” – informuje Elżbieta Wiśniewska, starosta płoński.

Red

Fot. Maciej Zagroba